ÜNİTE 1 ORTAK KELİMELER

8. Sınıf 1. Ünite FRIENDSHIP 
derslerinde her 2 kitapta geçen kelimelerden ortak öğrendiklerinizi pekiştirmek için sizlere farklı aktiviteler ile destek olmak istedik. Aşağıdaki sıraladığımız aktivitelerle hem öğrenecek hem de eğleneceksiniz. Çalışma yapmak istediğiniz aktivitenin resmine basarak başlayabilirsiniz.

Study Time

Bu etkinlikle ünite içinde ilk defa karşılaşacağınız kelimeleri kendi bireysel hızınıza göre Quizlet yardımıyla  telaffuzlarını da istediğiniz kadar dinleyerek çalışacaksınız.

Hangman

Kelime Öğreniminin klasikleşmiş oyunuyla eğlenerek öğrenmeye devam edeceksiniz. Türkçesi Adam Asmaca olarak bilinen bu oyunda verilen boşluklara gelmesi muhtemel harfleri tahmin ederek kelimeye ulaşmaya çalışacaksınız.

Jewels of Wisdom

Candy Crush tadında bir etkinlikle kelime öğrenmeyi zevkli hale getirebilirsiniz. Kelimeleri bir yandan eşleştirirken bir yandan da  aynı renkteki kelimeleri bir araya toplayarak puan toplayacaksınız. Zaman faktörünün de önemli olduğunu unutmayınız.

Matching

Kelime öğrenmeyi heyecanlı ve eğlenceli hale getirebilirsiniz. Zamanla yarışarak doğru kelimeleri eşleştirerek sürpriz resmi bulmaya çalışacaksınız.

Quiz

Kelime hazinenizi bireysel olarak kontrol edebilirsiniz. Verilen kelimenin doğru cevabını seçenekler arasından seçmeniz gerekmektedir.

Stellar Speller

Kelime öğrenmeye biraz aksiyon katmak isteyebilirsiniz. Her etapta sizlere 15 tane kelime verilecek ve bu kelimeler sırasıyla karşınıza gelecek ve gelen kelimenin  diğer dildeki karşılığının harflerini vurmanız gerekecektir. Her etap için 3 canınız olduğunu unutmayınız.

Test

Kelime hazinenizi anlık olarak test edebilirsiniz. Verilen kelimenin doğru cevabını seçenekler arasından seçmeniz gerekmektedir.

True- False

İngilizce öğreniminin klasikleşen etkinliklerinden True & False etkinliğinde karşınıza gelen kelime için e verilen anlamın doğru ya da yanlış olduğuna karar vereceksiniz.